فرمانده ستاد مبارزه با کرونای شهر تهران می‌گوید: ۶۲ درصد مردم تهران معتقد هستند که فاصله‌گذاری اجتماعی خیلی کم در مترو رعایت می‌شود؛ این در حالی است که ۴۴.۷ درصد مردم برای حضور در محل کار و ۲۵.۲ دهم درصد برای خرید از منزل خارج می‌شوند.«علیرضا زالی» تاکید دارد که باید سازوکاری برای حضور کارمندان در محل کار و خریدهای مجازی در نظر گرفته شود زیرا بخش زیادی از ترددها قابل مدیریت است.
وی با بیان اینکه میزان افسردگی یا اضطرابی که انتظار آن را داریم در بین مردم خیلی تند نیست، بیان کرد: بالغ بر ۴۷.۵ درصد مردم اعلام کرده‌اند که در حوزه درآمدی نگران هستند.
فرمانده ستاد مبارزه با کرونا شهر تهران با اشاره به روند مراجعه به مراکز درمانی تهران، افزود: آمار مراجعه به مراکز درمانی از هشت تیرماه در حال تغییر است و افراد مبتلا به کرونا و افراد بستری شده در مراکز درمانی در حال افزایش هستند و ترخیص افراد در حال تقلیل است.
دکتر زالی در خصوص آمار فوتی‌های شهر تهران به وجود مراکز پرتراکم اشاره کرد و گفت: عمده فوتی‌های ناشی از کرونا در تهران در مناطق چهار، ۲، ۱۴ و ۱۵ قرار دارد زیرا بالاترین تراکم جمعیت را در مناطق چهار و ۲ داریم.
وی با اشاره به مشکلاتی چون محدودیت اختیارات که باعث نگرانی ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران می‌شود، بیان کرد: تهران گرانیگاه کشور است و مسئولان ستاد باید با فراق بال، آزادی عمل و چابکی بالاتری بتوانند مصوبه‌ها را اجرا کنند.
دکتر زالی با بیان اینکه مهمترین آسیب‌شناسی ما طی مدت اخیر تعارض و نفی بسیاری از مصوبه‌های استان تهران در عرصه ستاد ملی بوده است، گفت: این گلایه مشترک همه اعضای ستاد فرماندهی تهران است و خواهشمندم به آن توجه شود زیرا یک موضوع بسیار مهم و راهبردی برای تهران به شمار می‌رود.
وی افزود: اگر قرار است مدیریت کرونا در تهران به دست ستاد مبارزه با کرونا کلانشهر تهران انجام شود،‌ حتما نیازمند اختیارات وسیع‌تری هستیم؛ به ویژه که تعارض حضور دستگاه‌های ملی و استانی را به شدت در روزهای اخیر حس کردیم.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *