رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروی انسانی باید از دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی تأمین شود گفت: طبق ماده ۶۳ برنامه ششم تأمین نیروی انسانی غیر از این مسیر غیر قانونی است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در اجلاس آموزش و پرورش اظهار کرد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سند بالادستی در این حوزه بر ارتقای آموزش و بکارگیری نیروی انسانی از دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی تأکید دارد.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی باید از این دو دانشگاه تأمین شود زیرا طبق ماده ۶۳ برنامه ششم تأمین نیروی انسانی غیر از این مسیر غیر قانونی است از تدوین یک تفاهمنامه با وزیر آموزش و پرورش به منظور تأمین نیروی انسانی از این طریق خبر داد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به این رویکرد تخصصی شدن شیوه یاددهی و یادگیری در مجموعه آموزش و پرورش را در پی دارد خواستار توجه نسبت به این مهم شد.

وی با بیان اینکه استراتژی این دو دانشگاه نیز باید تربیت معلم لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تا ۱۰ سال آینده باشد تأکید کرد: اگر نگاه مولد به آموزش و پرورش توسعه یابد، خصوصی‌سازی در این مجموعه متوقف خواهد شد چراکه معتقدم تداوم این روند اقتدار و جایگاه معلم را هدف قرار داده است.

حاجی‌بابایی در پایان با تأکید بر لزوم توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تنها راه موفقیت در تمام عرصه‌ها به ویژه آموزش و پرورش به عنوان بنیاد و پایه کشور را در تمرکز بر این مهم دانست.

منبع : فارس

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *