نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تدوین طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی، گفت: با تصویب این طرح تنوع قراردادهای نیروی انسانی در دستگاه‌های دولتی یکسان سازی می‎شود.
عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملتبا انتقاد از نحوه جذب و قراردادهای متنوع نیروی انسانی در دستگاه‌‎های دولتی، اظهار کرد: بر همین مبنا طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی در دست تدوین است که این طرح با عنوان “طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت” در کمیسیون اجتماعی در آستانه ورود به صحن علنی مجلس آماده شده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مسئله یکی از اولویت‌های اساسی کمیسیون اجتماعی است، افزود: با اجرای این طرح تبعیض و بی عدالتی در فرصت‌های شغلی از بین خواهد رفت.

وی یکی دیگر از مزایای این طرح را ایجاد امنیت شغلی برای کارکنان دولت دانست و اضافه کرد: افزون بر این، کارکنان دولت با اجرای این طرح از ولنگاری و تعدد قراردادهای استخدامی که بین کارکنان از جمله قراردادی، پیمانی، رسمی، خرید خدمتی و شرکتی است، خلاص خواهند شد.

تنها مانع احتمالی اجرایی نشدن طرح، عدم تعامل دولت است

گودرزی، تنها مانع احتمالی بر سر اجرای این طرح مهم را عدم تعامل دولت برشمرد و گفت: همه سعی ما بر این است که پیش از مطرح شدن این طرح در صحن علنی اجماعی بین مجلس و دولت ایجاد شود و به نحوی مدیریت شود که این طرح مشکل بار مالی و اصل ۷۵ قانون اساسی نیز نداشته باشد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: این طرح مشمول همه جذب‌های انجام شده در دستگاه‌های دولتی با هدف ساماندهی نیروی انسانی می‌شود و تأکید دارد که همه نیروها پیش از جذب باید با آزمون استخدام شوند

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *