از سال۱۴۰۰ معلم شدن فقط از راه دانشگاه فرهنگیان می گذرد. به این معنی که استخدام معلم فقط از طریق دانشگاه فرهنگیان خواهد بود. به گفته وزیر آموزش و پرورش؛ از سال آینده پرونده استخدام معلمان خارج از دانشگاه فرهنگیان بسته می شود. آموزش و پرورش به شدت نیاز به استخدام نیروی معلم دارد، ولی نیروی مورد نیاز خود را خارج از این دانشگاه ، جذب نخواهد کرد.

راه کارهایی برای افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان و افزایش استخدام معلم اندیشیده شده است. نظیر افزایش واحدهای دانشگاهی تربیت معلم

دانشگاه فرهنگیان اعلام کرد، بهره مندی مهارت آموزان ماده ۲۸ پس از استخدام از مزایای رتبه بندی است:

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، صدور حکم پیمانی و شروع فرآیند تبدیل وضعیت استخدامی مهارت آموزان را مشروط به دریافت گواهی گذراندن دوره مهارت آموزی و کسب موفقیت در اصلح دانست و اعلام کرد، با درج امتیاز نهایی فرایند اصلح در این گواهینامه، معلمان می توانند از مزایای آن در فرایندهای آتی استخدام رسمی، آزمایشی و رتبه بندی بهره مند شوند.

استخدام معلم از تمام ظرفیت دانشگاه فرهنگیان انجام می شود. حل مشکل کمبود معلم تا ۴ سال آینده با استفاده از تمام ظرفیت دانشگاه فرهنگیان انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش در این خصوص شرح داد :

  • امسال بیشترین ظرفیت را به دانشگاه فرهنگیان اختصاص دادیم و بر این اساس ۷۸ هزار نفر معلم استخدام کرده ایم.
  • از میان استخدام شدگان دانشگاه فرهنگیان، حدود ۲۸ هزار نفر از طریق اساسنامه ماده ۲۸ و حدود ۲۰ هزار نفر دانشجومعلم دوره چهار ساله و ۲۵ هزار نفر نیروی تبدیل وضعیتی داریم که باید در دانشگاه آموزش‌های لازم را ببینند.
  • با توجه به روند رشد جمعیت و افزایش ظرفیت دانشگاه فرهنگیان، همچنین تعیین تکلیف افرادی که متعهد هستیم آن‌ها را استخدام کنیم، مشکل کمبود معلم در ۳ تا ۴ سال آینده رفع شده و به تعادل می ‌رسیم.
  • مطمئنا ظرفیت باقی مانده دوره چهار ساله دانشگاه فرهنگیان را به طور کامل استفاده می‌کنیم.

By admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *